Inwestycje Gminne Drukuj
poniedziałek, 18 lipca 2016 06:40

W 2015 roku na terenie gminy Słupno zostało zrealizowanych wiele zadań inwestycyjnych. Jednym z najważniejszych była rozpoczęta w maju Arkadia Mazowiecka - przebudowa drogi gminnej między Liszynem a Wykowem. Równie ważnym projektem była budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, który został zrealizowany w Nowym Gulczewie na ul. Podbipięty, w Liszynie na ul. Ciesielskiej,  w Słupnie przy ul. Pocztowej i ul. Gruszkowej oraz w Samborzu.

Na terenie Słupna dla potrzeb społeczności zamontowana została samoobsługowa stacja naprawy rowerów, która mieści się przy Urzędzie Gminy Słupno. Przy Szkole Podstawowej natomiast, w ramach programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej wybudowany został Orlik, który z pewnością ucieszy uczniów tej szkoły i nie tylko. Kolejnym zrealizowanym zadaniem inwestycyjnym jest docieplenie budynku remizy strażackiej w Mijakowie. Zbiornik wyrównawczy na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Bielinie został zmodernizowany.

Wiele zadań zostało sfinansowanych ze środków funduszu sołeckiego, dzięki czemu społeczność sama decydowała o swoim otoczeniu. Pierwszym z takich projektów było wykonanie i montaż 9 wiat przystankowych w miejscowościach: Mirosław, Mijakowo, Miszewko-Stefany oraz Słupno. Na terenie Gminy Słupno zamontowane zostały stojaki rowerowe, ławki i śmietniczki, a także kosze uliczne. Dbając o najmłodszych, przy świetlicach wiejskich w Słupnie, Liszynie, Wykowie, Rydzynie i Cekanowie wybudowane zostały place zabaw wraz z urządzeniami fitness oraz wykonane bezpieczne nawierzchnie z piasku. Dla potrzeb zadań związanych z zagospodarowaniem działki wokół świetlicy i placu zabaw w Borowiczkach Pieńkach, teren został utwardzony kostką cementową, posadzono krzewy oraz dostarczono urządzenia fitness. W Szeligach natomiast działka, na której usytuowana jest  świetlica wiejska została ogrodzona.

Biuro Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Gminy

 

Borowiczki Pieńki - Plac zabaw i urządzenia do fitnessu

 

Borowiczki Pieńki - Świetlica

 

Droga Liszyno – Wykowo

 

Jedna z nowych ławek i śmietniczek w Słupnie

 

Liszyno - Plac zabaw

 

Nowe wejście do Urzędu Gminy w Słupnie

 

Rydzyno - Plac zabaw i urządzenia do fitnessu

 

Rydzyno - Plac zabaw

 

Słupno - Plac zabaw

 

Stacja naprawy rowerów przy Urzędzie Gminy w Słupnie

 

Wiata przystankowa w Słupnie